Aktywności i wycieczki

STAWIAMY NA RUCH

Zabawy ruchowe to coś, co przedszkolaki lubią najbardziej i wybierają najchętniej. Maluchy uwielbiają biegać, skakać, chwytać, dotykać wszystkiego, co nowe. Dziecko dostrzega to, co niewidoczne dla dorosłych. Potrafi dostrzec mrówkę niosącą listek, pszczołę zbierającą pyłek z kwiatka, mały paproszek na sweterku koleżanki. Wszystko je interesuje, a swobodna zabawa pozwala im zaspokajać głód poznawczy, tak charakterystyczny dla wieku przedszkolnego. Dbamy więc o zajęcia ruchowe nie tylko wewnątrz placówki, ale również podczas zajęć w plenerze.

ZAJĘCIA W GRUPIE

Dbamy o to, by dzieci uczyły się współpracować z innymi. Wspólne zajęcia kształtują w nich umiejętność osiągania kompromisów, radzenia sobie z konfliktami, obmyślania wspólnych planów działań i wiele innych umiejętności interpersonalnych, które stanowią podstawę uspołeczniania małego człowieka. Nauka współpracy to również nauka zdrowej rywalizacji. Wśród licznych zabaw grupowych nasze przedszkolaki biorą udział między innymi w różnego rodzaju wyścigach, konkursach polegających na szukaniu skarbów, kolekcjonowaniu naklejek, grach planszowych, zabawach plenerowych, tańcach i wielu innych aktywnościach, które nie tylko uczą współpracy, ale przede wszystkim sprawiają dzieciom ogromną frajdę.

SWOBODA DZIAŁANIA POBUDZA KREATYWNOŚĆ

Swoboda w zabawie jest podstawą rozwoju dziecka. To właśnie w trakcie zabawy dziecko wciela się w różne role, rozwija umiejętność rozumienia siebie i innych. Dziecko najczęściej w trakcie zabawy wyraża swoje myśli i emocje, a to rozwija jego empatię i inteligencję emocjonalną, która pomaga w nawiązywaniu relacji z otoczeniem.

Zabawa kształtuje i rozwija nie tylko umiejętności poznawcze, inteligencję emocjonalną i relacje międzyludzkie, ale także kreatywność. Twórczość dziecka jest najczęściej owocem swobody i zaangażowaniem emocji, dlatego zapewniamy naszym podopiecznym przestrzeń na kreatywność. Uczymy je planować, tworzyć, budować i zmieniać.

OTOCZENIE I WYCIECZKI

Naszym atutem jest sąsiedztwo Ogrodu Bema, w którym dzieci mogą spędzać czas pod opieką wykwalifikowanego personelu naszej placówki. Plac zabaw w Forcie Bema największym miejscem tego rodzaju w Warszawie, jednak mimo sporej powierzchni jaką zajmuje, jest bezpiecznym i rodzinnym miejscem. Otacza go zieleń, a poszczególne jego strefy są oddzielone i ogrodzone. Czyste piaskowe podłoże daje dzieciom nieograniczone możliwości i swobodę zabawy.

Oprócz zajęć organizowanych w plenerze oraz możliwości zabawy na świeżym powietrzu, zapewniamy naszym przedszkolakom również wycieczki tematyczne, podczas których poznają nowe miejsca i uczą się o nich.