Zabawy z muzyką

Dziecko uczy się podczas wykonywania każdej jednej czynności. Muzyka skłania dzieci do eksperymentowania rytmem, głosem, dźwiękami i ruchem. Dziecko słucha, zapamiętuje, odtwarza, rusza się w rytm muzyki, a nawet samo zaczyna tworzyć dźwięki. Dzieci bardzo chętnie uczestniczą w zbiorowym muzykowaniu, dlatego nasze zajęcia opierają się na wspólnym uczeniu się piosenek z dziecięcego repertuaru, a także nauce tańca, przy której dzieci nie tylko świetnie się bawią, ale też rozwijają swoje umiejętności psychoruchowe.

By nauczyć się danej piosenki, czy kroku tanecznego, dziecko skupia swoją uwagę na zapamiętywaniu słów czy kroków, co ćwiczy jego koncentrację. Bardzo ważne jest też, by zachęcać dzieci do tego typu aktywności. Bardzo motywujące są dla dziecka spotkania z rodzicami podczas różnych uroczystości. Dzieci mają wówczas możliwość zaprezentowania swoich umiejętności rodzicom, czują zainteresowanie, chcą się wykazać, czują się docenione, co sprawia, że chcą uczyć się dalej, poznawać więcej melodii, piosenek i kroków tanecznych. A to zapewniamy im w trakcie naszych zajęć.

Nad przebiegiem zajęć muzycznych czuwa wyspecjalizowana kadra, zapewniająca miłą i swobodną atmosferę, ale także czuwająca nad dostosowaniem formy zajęć i konkretnych elementów do zainteresowań i możliwości Waszych pociech.