Sale dydaktyczne

Otoczenie dziecka ma ogromny wpływ na jego rozwój. Dlatego zadbaliśmy o to, by nasze sale dydaktyczne wzbudzały w dzieciach pozytywne emocje oraz stwarzały im warunki do ćwiczenia wyobraźni, uczenia się samodzielności i estetyki.

Dysponujemy siedmioma salami: sześć sal o powierzchni 68 m2 oraz jedną o powierzchni 45 m2. Nasze sale są przestronne, słoneczne i kolorowe, jednak w umiarkowany sposób, by ograniczać nadmierne bodźce i budować domową atmosferę. Kolory ścian są stonowane, naturalne i przyjazne. Każda sala posiada własną łazienkę wyposażoną w niezbędne urządzenia sanitarne oraz środki higieniczne, odpowiednio zabezpieczone przed dostępem maluchów.

Sale wyposażone są w meble dobrane do wzrostu dzieci, co umożliwia im swobodną i bezpieczną aktywność. Znajdują się w nich zabawki i kąciki tematyczne, zarówno stałe, jak i takie, które można zmieniać i dostosowywać do zainteresowań dzieci, czy też specjalnych okazji. Wszystkie zabawki, do których dzieci mają swobodny dostęp, mają swoje stałe miejsca, dzięki czemu dzieci mogą lepiej orientować się w przestrzeni przedszkolnej. Zabawki przechowywane są w koszach, pudełkach oraz na półkach, co ułatwia dzieciom sprzątanie i uczy je dbania o ład i porządek

W każdej sali znajdują się krzesełka i stoliki, przy których dzieci nie tylko spożywają posiłki, ale również uczestniczą w zajęciach, które poprzez zabawę rozwijają ich zdolności manualne.

Sale są również odpowiednio zabezpieczone. Stawiamy na rozwój, uśmiech, ale i bezpieczeństwo Waszych pociech, o co dba przede wszystkim profesjonalna, uśmiechnięta i otwarta kadra nauczycielska. Odpowiednio urządzona sala przedszkolna oraz przyjazna i ciepła postawa nauczyciela na pewno stworzą miejsce, w którym dzieci będą chętnie przebywały i zdobywały nową wiedzę i umiejętności.