Zajęcia dodatkowe

Math Riders

Program Math Riders opiera się na naukowych podstawach, które mówią, iż dziecko rodzi się naturalną zdolnością rozumienia matematyki i od chwili narodzin rozwija umiejętności matematyczne. Niemowlęta gromadzą wiedzę by rozumieć otaczający je świat. Rozróżniają osoby wokół siebie (sortowanie) i uczą się, że skarpetki zakładamy zanim ubierzemy buty (układanie w kolejności).

Wyniki badań naukowych jednoznacznie potwierdzają ogromne korzyści płynące z wczesnego treningu matematycznego małych dzieci. Wczesna nauka matematyki wpływa na rozwój części mózgu odpowiedzialnych za umiejętność rozwiązywania problemów. Dzięki temu mózg dziecka przygotowany jest na zrozumienie zaawansowanych konceptów matematycznych. Badania naukowe  pokazują, iż poziom umiejętności matematycznych dziecka w przedszkolu pozwala oszacować jego późniejsze osiągnięcia szkolne, takie jak umiejętność czytania czy skupienia uwagi.

Lekcje Math Riders kreują bogate środowisko matematyczne oraz pozwalają dzieciom rozwijać swoje naturalne zdolności i zainteresowania przy wsparciu pozytywnego, pełnego uwagi podejścia nauczycieli.

Język angielski

Angielski dla maluchów?! Oczywiście, że tak!!! To najlepsza pora żeby obudzić w dzieciach wyobraźnię językową wesołym: Hello!

Przedszkolaki doskonale sobie radzą z nowymi słówkami i prostymi zwrotami, zwłaszcza jeśli jest to nauka angielskiego przez zabawę. Rymowanki, piosenki, taniec, prace plastyczne to ich żywioł a zarazem najskuteczniejszy sposób na przyswajanie języka obcego. Swoboda z jaką maluchy po kilkunastu zajęciach posługują się angielskim jest imponująca :))

Program kursów języka angielskiego dla przedszkolaków w wieku od 3 do 5 lat dostosowany jest do ich wieku, poziomu, możliwości oraz naturalnego tempa nauki. Dzięki naszym supermocom każde zajęcia są ciekawe i zachęcają do aktywnego uczestnictwa. Nasze zajęcia to pierwszy krok do lepszego startu w przyszłość. Pierwszy, ale milowy… Naszą ofertą udowadniamy, że nauka angielskiego dla 3-latków, 4-latków i 5-latków może być doskonałą zabawą!

Native speaker

Połowa zajęć z języka angielskiego w naszym przedszkolu to zajęcia z native speakerem …  Oto mamy osobę, dla której język angielski jest językiem ojczystym, mamy możliwość uczenia się od kogoś, kto się w nim wychował. Kto operuje nim nie tylko w mowie i piśmie, ale także myśli w tym języku, śni w nim i ogląda filmy bez dubbingu albo napisów…

 Zajęcia umuzykalniające

Prawdopodobnie żaden z języków jakie możemy opanować nie jest tak uniwersalny jak muzyka. Podczas zajęć muzycznych stymulowany jest zmysł słuchu, kształcone jest poczucie rytmu i koordynacja wzrokowo – ruchowa oraz rozwijana jest wrażliwość na wysokość i barwę dźwięku. Nasze przedszkolaki biorą również udział w ,,Porankach Małego Melomana” w Filharmonii Narodowej.

Balet

Podczas naszych baletowych podróży uwrażliwiamy na muzykę i rytm, a także wprowadzamy najmłodszych w cudowny świat tańca zdradzając tajniki teatralne zza kulis. Nasi uczniowie poznają podstawy tańca klasycznego oraz ćwiczenia przeplatane zabawami muzycznymi dostosowanymi do wieku młodych tancerzy. Rozciągamy się i wzmacniamy mięśnie a dzięki mini choreografiom i zadaniom aktorskim nasi uczniowie pokonują nieśmiałość, nabywają pewność siebie i rozwijają kreatywność.

Być może odkryjesz w sobie nową pasję lub po prostu będziesz się świetnie bawić, obcując ze sztuką. Balet daje ogromną satysfakcję, otwiera na innych ludzi i pomaga odnaleźć wewnętrzną harmonię…

Judo

To zajęcia ogólnorozwojowe, kształtujące wytrzymałość, szybkość, siłę, zręczność, koordynację oraz orientację przestrzenną. Zajęcia mają na celu wszechstronne rozwijanie tych cech poprzez gry i zabawy ruchowe, czyli jedną z najbardziej atrakcyjnych form zajęć ruchowych dla dzieci. Podczas ćwiczeń oprócz zabawy, dzieci uczą się umiejętności upadania, co gwarantuje bezpieczeństwo podczas zajęć. Stopień intensywności ćwiczeń dostosowany jest do możliwości rozwojowych dzieci. Od najmłodszych lat, dziecko rozwija wszystkie podstawowe cechy motoryczne, a także uczy się wzajemnego szacunku, godnego zachowania oraz wzmacnia poczucie własnej wartości.

Zdobycie mistrzostwa jest spełnieniem tymczasowym – bycie lepszym człowiekiem jest dokonaniem na całe życie. Ważniejsze niż “zrobienie” mistrza z każdego dziecka zaczynającego przygodę ze sportem powinno być budowanie poprzez sport lepszej osoby. Takie właśnie jest judo, które w szczególności rozwija dyscyplinę, maniery, punktualność. Społeczeństwo szanuje również osobę, która wygrywa z pokorą a przegrywa z dumą.

Piłka nożna

Gra w piłkę nożną jest znakomitą formą aktywności. Świetnie rozładowuje niespożyte pokłady energii, jakie tkwią w każdym dziecku a  jednocześnie wspiera prawidłowy rozwój malucha. Wszystko dzięki zróżnicowanym treningom, które nie opierają się jedynie na doskonaleniu technicznych umiejętności, takich jak prowadzenie piłki przy nodze, ale też łączą w sobie elementy ćwiczeń aerobowych oraz przeróżnych gier i zabaw.

W czasie treningu młodzi piłkarze biegają, skaczą, ścigają się między przeszkodami. Podczas takich intensywnych aktywności organizm dziecka pobiera zwiększone ilości tlenu, co wzmacnia płuca i serca, a także sprawia, że wszystkie narządy i komórki zostają odpowiednio dotlenione. Wszystkie! A zwłaszcza mózg!!! … Regularna gra w piłkę poprawi więc zdolność koncentracji malucha i jakość jego snu, pośrednio wpływając również na… lepsze wyniki w nauce.